Nanos Air – system aromatyzacji pomieszczeń


Modułowy system aromatyzacji pomieszczeń poprzez układy wentylacyjno-klimatyzacyjne

Modułowy system do odświeżania i aromatyzowania powietrza wpływającego do pomieszczeń, poprzez układy wentylacyjno – klimatyzacyjne. Ma zastosowanie także w rekuperatorach. System składa się z aplikatorów o różnej pojemności, wypełnionych aromatem , które umieszcza się na metalowej listwie montażowej. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, wystarczy zamontować listwę montażową jedno lub trzy punktową na której należy umieścić aplikatory. Za pomocą tego systemu poprzez kanały wentylacyjne wprowadza się w ten sposób aromat do pomieszczeń. System jest niezwykle oszczędny, gdyż nie potrzebuje podłączenia ani do prądu, ani  do innego źródła energii. Zapach przenoszony jest do pomieszczeń za pomocą strumienia powietrza.
Zastosowanie jednego aplikatora o pojemności 200 g obsługuje pomieszczenia o kubaturze ok. 500 m3 przez okres 30 dni. Modułowy system urządzenia sprawia, że ilość listw i aplikatorów  można  powiększać do wymaganej powierzchni aromatyzowania. Zapewni to zapach w pomieszczeniach o kubaturze nawet do 10 000 m3. Niewątpliwą zaletą systemu jest również fakt, że podczas okresu użytkowania nie ma  potrzeby ingerencji w system, pozostaje jedynie wymiana aplikatorów, którą wykonuje klient samodzielnie lub nasz Serwis na zlecenie klienta. NANOS AIR  to urządzenie oparte na nowoczesnym projekcie i całkowicie innowacyjnym systemie. Technologia produkcji urządzenia została zarejestrowana w Urzędzie Patentowym RP Numer P.420402. Specjalne procedury produkcyjne i zastosowanie sprawdzonych aromatów dają nam pewność, że jakość naszego NANOS AIR jest na najwyższym poziomie.


Aromatyzacja pomieszczeń 

Aromatyzery Nanos Air  idealnie pasują do miejsc gdzie zależy nam na dyskrecji i subtelnym zapachu. Dzięki zainstalowaniu aplikatora w układzie wentylacyjnym mamy pewność, że wydajność aromatyzacji pomieszczenia zdecydowanie wzrośnie. Będzie on trwały, odczuwalny cały czas i niewidoczny. W przeciwieństwie do wszelkiego typu aerozoli, zapachów sterowanych czasowo, podgrzewanych olejków aplikator NANOS AIR jest nie widoczny, nie wytwarza wilgoci ani żadnej mgły. Rozprzestrzenia się równomiernie po całym układzie wentylacyjnym bez straty jakości.


Zalety :
Łatwy montaż , nie wymaga dodatkowej ingerencji w układ wentylazcyjny, wymienne wkłady zapachowe.
Zastosowanie :
Biura, administracje, hotele, hale, lotniska, sale konferencyjne, sale kinowe, teatry i wiele innych.


Aplikatory i listwy montażowe do urządzenia Nanos Air 

Aplikator zapachowy to pojemnik o owalnym kształcie i różnej wielkości. W zależności od pojemności w środku znajduje się 200, 100 lub 35 g aromatu. Pojemniki są zabezpieczone  przed uwalnianiem się zapachu, najpierw należy zainstalować listwy montażowe, zerwać nalepki zabezpieczające, następnie umieścić aplikator wg instrukcji na listwie, aby pojemnik był gotowy do użycia. Dokładna instrukcja zamontowania aplikatora jest umieszczona  na każdym pojemniku. Do montażu aplikatorów w centralach wentylacyjno – klimatyzacyjnych niezbędna jest pojedyncza lub potrójna listwa montażowa, jedynie w przypadku aromatyzera o pojemności 35 g nie jest to konieczne, gdyż pod spodem aplikatora jest zamontowany magnes.


Aplikator o poj. 200 g 

Zastosowanie jednego aplikatora o poj. 200 g obsługuje pomieszczenia o kubaturze ok. 500 m3 przy pracy wentylatora w centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej przez 8 godz./dobę. Zapewnia wydzielanie sie zapachu przez okres ok. 30 dni. Zamontowanie większej ilości aplikatorów w   systemie modułowym zapewni aromatyzację pomieszczeń  o kubaturze ok. 10 000 m3 


Aplikator o poj. 100 g

Aplikator o pojemności 100 g żelu zapachowego. Zastosowanie jednego aplikatora obsługuje pomieszczenia o kubaturze ok. 300 m 3, przy pracy wentylatora w centrali wentylacyjno – klimatyzacyjnej  przez 8 godz./dobę.

Aplikator o poj. 30 g


Magnetyczny aplikator wypełniony aromatem. Posiada kształt owalnego pojemnika. W dolnej części aplikatora znajduje się magnes który należy zamontować w komorze filtracyjnej za filtrem powietrza do części metalowej w środku obudowy. 


Zasada działania 

Aromatyzer jest perforowanym pojemnikiem PCV o kształcie owalnym, wypełnionym zapachowymi żelowymi sześcianami. Umieszcza się je w kanałach wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych za wentylatorem i filtrami powietrza. ( schemat poniżej ). Układ uruchamiany jest przez przepływające powietrze, a więc tylko podczas pracy wentylatora. Powietrze przepływając przez kombinacje otworów i opływając żelowe sześciany uwalnia zapach i transmituje go do wentylowanych lub klimatyzowanych pomieszczeń.

Współpracując z wentylacją mechaniczną obiektu, poprzez filtr,  strumień przepływającego powietrza z uwolnionym zapachem aromatyzuje pomieszczenia  poprzez układ wentylacyjny.
W zależności od kubatury pomieszczenia, aplikatory umieszcza się na pojedynczej lub potrójnej listwie montażowej.


Zalety systemu :

1. Łatwa i szybka instalacja
2. Różne możliwości montażu
3. System modułowy dopasowany do wielkości pomieszczeń
4. Wybór zapachu


Metoda zimnej dyfuzji

Systemy wentylacyjne są niezwykle ważne, szczególnie w utrzymaniu odpowiednich warunków do pracy w różnych obiektach, administracjach, sklepach, biurach, salonach,
lokalach gastronomicznych, halach sportowych, hotelach i wielu innych. Aby przebywanie w tych obiektach było przyjemne bezpośrednio do kanałów wentylacyjnych rozpylane są olejki zapachowe w postaci suchej mgły, gdzie mikroskopijne cząsteczki łączą się z przefiltrowanym powietrzem i rozchodzą do pomieszczeń.
Zapachy rozprasza się za pomocą metody zimnej dyfuzji czyli wytwarzania suchej mgły.


Nasze Aromaty 

Badania nad wpływem zapachu na życie człowieka prowadzone są od lat bowiem powonienie jest jednym z najstarszych znanych zmysłów człowieka. To zapach decyduje na to jaki mamy nastrój, czy jesteśmy pobudzeni, odprężeni, czy nie. Na otaczające nas zapachy niekiedy nie mamy wpływu, często jednak sami chcemy poczuć ulubiony zapach, który kojarzy się nam z przyjemnym uczuciem, jak choćby zapach świątecznego ciasta, choinki, czy zapach morza.


Citrus Fresh 

orzeźwiający

Pobudza umysł, ożywia organizm, łagodzi stres, poprawia koncentrację i nastrój.

Zapach idealny do biura, urzędu, kancelarii, gabinetu, administracji !

Cytryna znana była od wieków na Bliskim Wschodzie, do Europy trafiła za sprawą  wypraw krzyżowych, wtedy to zainteresowano się nią na poważnie, gdyż okazało się, że owoce cytrusowe są jednymi z najzdrowszych. Świetnie sprawdziła się jako naturalne lekarstwo w walce ze szkorbutem, chorobą marynarzy.
Dzisiaj  smak cytryny wykorzystywany jest jako przyprawa we wszystkich  kuchniach świata, ale właściwości cytryny wychodzą daleko poza kulinaria.
Cytryna w naturze rośnie jako drzewko z kolcami, na wiosnę pojawiają się na nich białe kwiaty o przepięknym zapachu zbliżonym do jaśminu, a potem owoce o żółtym kolorze i charakterystycznym kwaśnym smaku. Wszyscy go znamy, bo przy przeziębieniach już nasze babcie wiedziały, że cytryny mają silne działanie antybakteryjne, działają przeciw wirusowo i wspomagają układ odpornościowy.
No tak, a co z zapachem cytryny ? Czy sam zapach cytryny ma jakiś wpływ na nasze zmysły ? Okazuje sie, że zapach cytryny ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, szczególnie w oddziaływaniu na układ nerwowy.  Łagodny cytrynowy zapach pobudza układ nerwowy, podnosi na duchu, pozytywnie wpływa na nastawienie do wykonywanego zadania, poprawia nastrój.


Zalety aromatyzera Nanos Air

o zapachu Citrus Fresh:


Odświeżający i delikatny zapach świetnie ożywia i pobudza. Poprawia koncentrację, zwiększa czujność i uwagę, jednocześnie uspokaja i zmniejsza stres.


Orange Fresh

harmonizuje układ nerwowy

Poprawia nastrój, odpręża, dobrze sie kojarzy, relaksuje, łagodzi stres.

Zapach idealny do sklepu, restauracji, gabinetów masażu, solarium, oraz do domu, gdzie są małe dzieci, bowiem Orange Fresh pobudza łaknienie i stymuluje układ trawienny.

Pomarańcza – „jabłko   z  Chin” 

Tak właśnie nazywano pomarańczę, owoc z rodziny cytrusowatych, który w drugiej  połowie   XV  wieku dotarł do Europy. A potem Krzysztof  Kolumb  zawiózł  w czasie  swojej  drugiej  wyprawy   w  1493  roku  nasiona  pomarańczy na drugą półkulę. W Europie ogrody  porośnięte  drzewami pomarańczowymi  możemy  spotkać  przede  wszystkim  wokół  wybrzeży  Morza  Śródziemnego,  a  zwłaszcza w  słonecznej  Hiszpanii,  która  przoduje  w  eksporcie  tych  soczystych  owoców oraz we  Włoszech, gdzie  ich  największe  plantacje  znajdują  się na Sycyli, w  Calabri  i  na Sardyni. Pomarańcza  to  owoc  późno  jesienny,  jego   zbiory  zaczynają sie  w  październiku  lub  listopadzie. Ma bardzo przyjemny zapach, jest też bardzo soczysta i możemy przygotowywać z niej pyszne desery, soki, sałatki. Ale to nie wszystko, pomarańcza ma bardzo  pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a jej zapach kojarzy nam się z łagodnym, świeżym cytrusowym smakiem. Olejki eteryczne, które uwalniają się podczas obierania tych owoców, działają odprężająco, przeciwdepresyjnie i poprawiają nastrój.


Zalety aromatyzera Nanos Air o zapachu Orange Fresh:

Zapach pomarańczowy pachnie wspaniałą świeżością cytrusowego owocu. Uspokaja i relaksuje. Harmonizuje i stabilizuje układ nerwowy. Podnosi na duchu i pobudza. Pomaga osiągnąć pogodny nastrój.  Zapach olejku pobudza łaknienie i stymuluje układ trawienny.


Cenniki 

Firma jest płatnikiem podatku VAT.

Ceny brutto

Nawiążemy współpracę z hurtowniami, sklepami, firmami w celu dystrybucji naszych aromatów. Warunki handlowe do uzgodnienia.

Wysoka prowizja !


Kontakt do naszego biura…

ul. Sienkiewicza 3 Centrum Europa

41-200 Sosnowiec

tel; 501348906, pn-pt. w godz. 9-17