Blog firmowy

Powłoka hydrofobowa – co to jest ? 

Hydrofobowość cechuje się doskonałym wiązaniem preparatu z podłożem oraz tworzeniem silnie hydrofobowej warstwy ochronnej odpornej na mechaniczne zdzieranie powłoki oraz zapobiegającej wnikaniu wody i rozpuszczalnych soli, pozwalającą jednak na przenikanie pary i innych gazów. Dzięki temu podłoże ma możliwość „oddychania”.Warstwa która powstaje na powierzchni ogranicza przywieranie wody, która perli się i spływa, jednocześnie zabierając zgromadzony na powierzchni brud i kurz. Ułatwia czyszczenie, w tym usuwanie osadów z mydła i innych tłustych zabrudzeń. Powłoka jest odporna na działanie detergentów, odpornością na zdzieranie i działanie środków czyszczących.

W naszej ofercie znajdują się powłoki hydrofobowe :


Nano Karoseria do lakieru samochodowego,
Nano Car Glass do szyb samochodowych,
Nano Szyba do szyb okiennych i luster,

Nano Kabina do kabin prysznicowych.

Jak nałożyć powłokę hydrofobową ?

Aby uzyskać trwałą powłokę hydrofobową na szkle, panelach solarnych lub lakierze samochodowym, należy:

1. Dokładnie, gruntownie wyczyścić powierzchnię, dbając o usunięcie wszelkich zabrudzeń. Powłoka bardzo silnie wiąże się z podłożem i jeśli będzie ono zawierało nieczystości, to zostaną one związane z materiałem. Powłoka w tych miejscach może wykazywać obniżoną trwałość i
mniejszą aktywność. Do czyszczenia należy użyć płynu czyszczącego, dbając by jego pozostałości nie zalegały na czyszczonej powierzchni.
2. Nanieść natryskowo cienką warstwę preparatu na powierzchnię.
3. Preparat należy natychmiast, dokładnie wypolerować mikrofibrą bez pozostawiania smug i zabrudzeń.
4. Jednorazowo należy nakładać preparat na powierzchnię nie większą niż 50 cm x 50 cm.
5. Ewentualne smugi można usunąć do 30 min od aplikacji przy użyciu alkoholu.
6. Wypolerowana powłoka jest gotowa do eksploatacji.
Właściwości:   Trwałość wynosi 6 – 12 miesięcy

Ozon

To gaz , który w atmosferze spełnia bardzo ważną funkcję, ozon stratosferyczny pochłania część promieniowania ultrafioletowego docierającego do ziemi ze słońca, które jest szkodliwe dla organizmów żywych dla człowieka. Przerzedzenie tej warstwy to tzw. dziura ozonowa.
Dzisiaj jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Usuwa bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów, przykre zapachy np. zwierząt czy dym papierosowy oraz wiele innych związków chemicznych.

Ozon  odkrył w 1839 r niemiecki chemik Christian Schönbein. Jest gazem niepalnym, jednak rozpuszcza się w wodzie. Niestety ozon jest nietrwały i rozpada się stopniowo do tlenu w temperaturze pokojowej,  jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że nie będziemy go wdychać.
Jak działa ozon ? Ozon wchodzi w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami takimi jak zapachy, bakterie, wirusy i rozkłada je, powodując ich utlenienie. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się z powrotem do tlenu.
Stosować czy nie ? Ozonowanie to zabieg skuteczny, zabija zarazki, dezynfekuje pomieszczenia, nie szkodliwy dla człowieka i otoczenia, nie maskuje lecz usuwa brzydkie zapachy.
Ozon ma niestety jedną wadę… ozonowanie należy powtarzać co jakiś czas, ale biorąc pod uwagę jego skuteczność i niewygórowane koszty, powiedzmy sobie szczerze,

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Buzka-1-e1499856393125.jpg

jak powiedział Benjamin Franklin ” Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. ” 

ozonowanie pomieszczeń Sosnowiec

Nowa stara dziedzina …

Nanotechnologia jako dziedzina nauki znana była już w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy zaczęto mówić głośniej o tak maleńkiej jednostce jak 1 nanometr czyli 1 miliardowa metra. Badania wykazały, że właściwości takich cząsteczek to rewolucja w dotychczasowym postrzeganiu procesu produkcji. To szansa na nowe produkty, ulepszenie już istniejących technologii oraz wdrożenie innowacyjnej funkcjonalności.

Wraz z nowymi właściwościami produktów zawierających nanocząsteczki rozszerzył się również zakres  zastosowania komponentów  a to tym bardziej, że okres przechowywania i przydatności do użytkowania znacznie się wydłużył, trwałość została podwyższona, produkty są bardziej przyjazne i bezpieczne dla otoczenia, eliminują zagrożenie mikrobiologiczne, a co bardzo ważne obniżają koszty konserwacji urządzeń i koszty remontów.

Zastosowanie nanokomponentów ciągle rośnie, do niedawna stosowanie było tylko w strategicznych dziedzinach naszego życia  jak medycyna, wojsko, przemysł chemiczny czy elektronika. Obecnie nano produkty towarzyszą nam w naszym codziennym życiu, a zapewne w przyszłości  trudno będzie wyobrazić sobie normalnego funkcjonowania bez nano produktów.

Bo nauka ciągle się rozwija, powstają nowe dziedziny, całe technologie,

bez komórki , tabletu czy GPS trudno dzisiaj żyć,

obyśmy tylko  z pożytkiem i dla dobra ludzkości umieli wykorzystać to co daje nam wiedza.

No, ale może od początku.

Skąd w ogóle się wzięła nazwa ” nanotechnologia „

już wkrótce…….

Nanotechnologia

W skrócie……Nanotechnologia to dziedzina nauki , której podstawowym celem jest wykorzystanie właściwości nanocząstek na poziomie atomowym i molekularnym oraz opracowanie skutecznego sposobu ich wytwarzania i wykorzystania.

Dzięki wykorzystaniu nanotechnologii powstałe produkty mają nowe innowacyjne rozwiązania,  cechują się lepszą ochroną czyszczonych powierzchni oraz podwyższonymi właściwościami pielęgnacyjnymi i nabłyszczającymi. Powstają unikalne struktury – nanocząsteczki, których rozmiar mierzony jest nanometrach, dzięki temu docierają do miejsc niedostępnych dla zwykłych preparatów, np. mikroskopijnych nierówności na gładkich z pozoru powierzchniach jak szkło i lakier.

NANO-cząsteczki wyrównują te mikroskopijne nierówności w szkle tworząc idealnie gładką powierzchnię zabezpieczoną warstwę ochronną. Dzięki temu woda, która jest główną przyczyną korozji na przedmiotach metalowych czy szronu i oblodzeniu na szybach nie wnika w głąb. W naszym sklepie oferujemy preparaty oparte na nanotechnologii do stosowania w naszym codziennym życiu. Proponujemy sprzedaż zarówno detaliczną  jak również hurtową dla sklepów, biur, instytucji, salonów samochodowych , komisów, myjni i in.